Léčebné lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč jsou dlouhá léta vyhledávaným místem k léčbě pohybového ústrojí. Péče je vhodná například pro pacienty s artrózou kloubů a bolestmi zad, dále pro pacienty s revmatoidní arthritidou, osteoporózou, Bechtěrevovou nemocí, kořenovým syndromem nebo pro pacienty po ortopedických operacích, operacích páteře a úrazech pohybového ústrojí.

Léčebné lázně Bohdaneč jsou známy svými přírodními léčivými zdroji - slatinou a přírodní minerální vodou. Přírodní léčivé zdroje jsou spolu se speciálními rehabilitačními postupy cíleny zejména na léčbu pohybového aparátu a nervových onemocnění.

Slatina

Rozsáhlá ložiska slatiny leží v těsné blízkosti lázní a jejich stáří se odhaduje na 4 000 let. Slatinné zábaly dodávají lázním Bohdaneč na významu. Jako jediné lázně v České republice využívají k aplikaci slatiny speciální zábalové vany (teplá vodní lůžka), které zajišťují konstantní teplotu po celou dobu procedury, což je šetrnější ke kardiovaskulárnímu systému než klasické podávání slatinných zábalů.

Minerální voda

Vrt HV – 1 Nová Panenka byl přímo v areálu lázní vyhlouben v letech 1967 – 1968. Léčivé síly této přírodní minerální vody je využíváno hlavně při vodoléčbě a v krytém bazénu při cvičení a plavání. Do lázeňského bazénu (30 °C) je voda přiváděna přímo z artézského pramene.

Kromě lázeňské péče hrazené pojišťovnou nabízejí Léčebné lázně Bohdaneč také relaxační pobyty pro samoplátce, širokou nabídku procedur, příjemné odpočinkové prostředí, program bohatý na kulturní akce a volnočasové aktivity. K využití je také plavecký bazén a solná jeskyně.

Kontaktní údaje:

Léčebné lázně Bohdaneč, a. s.
Masarykovo nám. 6
533 41 Lázně Bohdaneč
Telefon: 466 860 860
Web: www.llb.cz
E-mail: obchod@llb.cz

Léčebné lázně BohdanečLéčebné lázně Bohdaneč