Alliance Française de Pardubice

Alliance Française de Pardubice byla založena v roce 1999 a najdete ji v Evropském spolkovém domě na Pernštýnském náměstí spolu s Britským centrem a Goethe centrem. Je součástí mezinárodní sítě Alliance Française, které fungují po celém světě.

Alliance Française de Pardubice vede francouzský ředitel, který zajišťuje komunikaci mezi koordinátorkou českých Alliance Française sídlící v Praze, místními obyvateli - vyučujícími francouzštiny, studenty a institucemi - Magistrátem města Pardubic, Krajským úřadem Pardubického kraje, ekonomickými a kulturními partnery.

Alliance Française je nezávislou neziskovou organizací respektující místní právo, kterou řídí správní rada, jejíž členové jsou voleni na dva roky. O účast ve správní radě se může ucházet každý člen Francouzské aliance.

Alliance Française de Pardubice nabízí kurzy francouzštiny všech jazykových úrovní pro zájemce každého věku. Studenti si mohou vybrat z široké nabídky semestrálních, individuálních, víkendových i letních intenzivních kurzů, které jsou uzpůsobeny jejich možnostem a potřebám. Pro firmy, školy a jiné organizace připravuje kurzy na míru.

Alliance Française jako jediná ve východních Čechách nabízí možnost složit mezinárodně uznávané zkoušky DELF, DALF platné na celý život.

Alliance Française de Pardubice se kromě výuky francouzského jazyka zaměřuje na aktivity týkající se francouzské a frankofonní kultury a jejich podporu. Po celý rok pořádá tématické večery, koncerty, divadelní představení, výstavy, ochutnávky či besedy. Organizuje také podzimní kulturní festival Francouzský podzim a v březnu slaví Frankofonii. Takto Alliance Française de Pardubice vytváří prostor pro diskuse, výměnu pohledů a sdílení otevřený všem zájemcům.

Kontaktní údaje:

27500240_1762040333846612_8074786207954456661_o.jpg