Město Pardubice

Vítejte v Pardubicích, v sídelním městě Pardubického kraje. Pardubice jsou jedním z nejkrásnějších východočeských měst. Leží na soutoku řek Labe a Chrudimky. Pardubice najdeme zhruba na 50. stupni severní šířky, tedy severněji než například Ostrava. V severní Americe odpovídá tato šířka například kanadskému Vancouveru a Winnipegu. Město má rozlohu téměř 78 km2 a přibližně 90 tisíc stálých obyvatel. Leží v nadmořské výšce 215 až 237 metrů nad mořem.

Pardubice jsou velmi dobře dopravní dostupné, jsou železničním dopravním uzlem. Vzdálenost od Prahy je pouhých 104 km. Výhodou je i přítomnost letiště se smíšeným provozem.

Hustá síť cyklotras a cyklostezek, která protkává město i okolí, areál vodních radovánek v Cihelně i krytý plavecký bazén s venkovním vodním areálem jsou pak dokladem toho, že Pardubice myslí v oblasti sportu i na nejširší veřejnost. Pardubice jsou i městem zeleně. Vegetace prorůstá do města podél obou řek, po obvodu Pardubic jsou tři lesní komplexy, uprostřed města udržované parky. Na území města se v současnosti vyskytuje 1400 rostlinných druhů!

Město Pardubice i jeho krásné okolí rozhodně stojí za to si dobře prohlédnout, pokochat se výhledem ze Zelené brány, jízdou na výletní lodi, nebo se ponořit do zeleně podél Labe či Chrudimky ať již pěšky, či na kole.

Historické jádro se zámkem, renesančním náměstím a malebnými uličkami, zrekonstruované parky a bulváry, ale zejména unikátní akce patřící do rodiny tzv. Pardubických tahounů lákají do města v průběhu celého roku tisíce návštěvníků ze širokého okolí i ze zahraničí.

PARDUBIČTÍ TAHOUNI 2018

Města se mohou pyšnit cennými památkami, významnými stavbami, osobnostmi, malebnými zákoutími, přírodními zajímavostmi a mnohým dalším. Všechny tyto atributy má i město Pardubice. Co si ale hýčká a chce vám představit jako své „rodinné zlato“, jsou tradiční unikátní akce, které nikde jinde v takovéto podobě nenajdete. Tyto top akce přitahují pozornost návštěvníků ze širokého okolí a často i ze zahraničí a najdete mezi nimi i takové, co se pyšní titulem nejstarší akce svého druhu v Evropě.

Pardubičtí tahouni představují soubor jedinečných akcí, které jdou napříč všemi žánry – divadlo, klasická hudba, film, folklór, sport v nejrůznějších podobách, letecká akrobacie, ale také motorky a samozřejmě koně.

Kontaktní údaje:

Pardubice(8).jpg