Objevte Pardubicko – Perníkové srdce Čech

Vítáme Vás na oficiálních stránkách turistické oblasti Pardubicko. Tyto stránky vám nabídnou nejen tipy na zajímavé akce, ale také nevšední cíle a výlety. Turistická oblast Pardubicko ve východních Čechách je díky své poloze ideálním místem pro vaši návštěvu. Z Prahy, Brna, Ostravy a dalších míst se na Pardubicko dostanete pohodově vlakem. Nudit se u nás rozhodně nebudete.

Rovinatý terén s hustou sítí cyklostezek podél Labe a Chrudimky uvítají jak sportovci, tak rodiny s dětmi. V okolí města Pardubice a města Lázně Bohdaneč můžete vyzkoušet řadu tras, např. z Pardubic regionem Kunětické hory, z Pardubic podél Opatovického kanálu až do Kladrub nad Labem, podhůřím Železných hor či od Afrického muzea v Holicích ke kostelu sv. Mikuláše ve Velinách. Lázně Bohdaneč jsou zároveň jediným lázeňským městem v kraji.

Na své si přijdou i milovníci adrenalinu, návštěvníci historických památek a významných kulturních akcí. Pardubice jsou známé tradičním pardubickým perníkem, motocyklovým závodem Zlatá přilba nebo slavným koňským dostihem Velká Pardubická. Příznivci regionální produkce mohou ochutnat kvalitní produkty Kraje Pernštejnů a Železnohorského regionu. Informace pro své putování naleznete v několika turistických informačních centrech oblasti Pardubicko.

Přejeme Vám při pobytu v turistické oblasti Pardubicko spoustu krásných chvil, zážitků a nezapomenutelných momentů!

Spolek Pardubicko podporují

Zakladatelé spolku: