Stánek Východních Čech je druhý nejkrásnější na veletrhu Holiday World 2018 v Praze

Od čtvrtka 15. do neděle 18. února patří výstaviště Incheba Praha mezinárodnímu veletrhu cestovního ruchu Holiday World.

V posledních třech letech se zde společně prezentují i Pardubický a Královéhradecký kraj pod značkou Východní Čechy. A také proto, že si v tomto roce připomínáme sté výroční od založení samostatné Československé republiky, nese se expozice Východních Čech v duchu stylové prvorepublikové kavárny. Najdete zde personál v dobových kostýmech, archivní velkoformátové fotografie a samozřejmě i spoustu tipů na atraktivní výlety a destinace v Pardubickém kraji.

V rámci veletrhu zároveň probíhá také vyhlášení různých soutěží v oblasti cestovního ruchu, kterých se se svými produkty účastnila i Destianční společnost Východní Čechy.

Jednou z nich je anketa s názvem Kraj mého srdce. Tu pravidelně v několika kategoriích vyhlašuje redakce časopisu Kam po Česku a společnost Incheba Expo Praha. „Zdá se, že kategorie „Koně a koňské stezky“ je šitá jako na míru právě pro náš kraj, protože se nám zde už podruhé v pořadí podařilo získat první místo. I v ostatních kategoriích se ale určitě také nemáme za co stydět, protože turistická nabídka Pardubického kraje je opravdu rozmanitá,“ uvedl radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch René Živný.

Velkým úspěchem na tomto veletrhu je také druhé místo v soutěži o nejpůsobivější expozici nad 60 metrů čtverečních. Stánek Východních Čech se tak vklínil mezi státy jižní Evropy, na třetím místě skončil krásný stánek z Řecka a za celkového vítěze byla odbornou porotou vybrána prezentace Itálie.

Obě ocenění převzala ředitelka Destinační společnosti Východní Čechy Alena Horáková.

Prvorepublikovou kavárnu, kde je možné získat infomrace o turistických novinkách a zajímavostech Východních Čech, je možné navštívit ještě během soboty od 9:30 do 18:00 hodin a neděle od 9:30 do 16:00 hodin.

Zdroj: Tisková zpráva Destinační společnosti Východní Čechy

DSC_0581.jpgDSC_0601.jpg