Spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech uspořádal 4. ročník Festivalu chutí, vůní a řemesel

V sobotu 10. srpna 2019 se nádvoří a parkán pardubického zámku zaplnily stánky s výrobky regionálních výrobců. Pozvání přijali producenti vystupující pod značkami Kraj Pernštejnů regionální produkt ®, Železné hory regionální produkt ®, Polabí regionální produkt®, Kutnohorsko regionální produkt ®, Jeseníky originální produkt ®, Krkonoše originální produktu ®, Orlické hory originální produkt ®, Haná regionální produkt ® a Krušnohoří regionální produkt ®. Sešlo se na třicet stánků s rozličnými výrobky od česneku přes sýry, domácí limonády, produkty z levandule, sladkosti, pivo, pampeliškovou kávu, k dekoračním předmětům a šperkům.
Akce započala ve 13:30 a její průběh byl plánován do 20:00. Moderátor měl připravené rozhovory se všemi producenty, nádvoří se hemžilo návštěvníky, kteří přicházeli třeba z nedalekého Sportovního parku, který v tento den slavnostně započal. V 15:00 vystoupila blogerka Markéta v troubě a připravila před zraky návštěvníků dezert vyrobený ze surovin, které pořídila právě od místních prodejců. Vystoupení vzbudilo velký zájem a všichni, kteří dezert ochutnali, jej pouze chválili.
Akci bohužel nepřálo počasí. Navečer se strhl prudký a vytrvalý déšť, takže festival musel být předčasně ukončen. Věříme však, že všech 1700 návštěvníků si odneslo dobrý dojem a prodejci jakbysmet.

Fotogalerii ze 4. ročníku naleznete na našem Facebooku.