Pardubicko – Perníkové srdce Čech zahájilo veletrh v Brně křtem nové cyklomapy

Brno – 17. ledna 2019 Turistická oblast Pardubicko – Perníkové srdce Čech v první den veletrhu cestovního ruchu Go Regiontour slavnostně pokřtila novou cyklomapu Pardubicka. Zahajovací den veletrhu je tradičně spjat s návštěvníky z řad odborné veřejnosti české i zahraniční.

My jako turistická oblast Pardubicko máme krásnou přírodu okolo Labe s rovinatým terénem, kde je mnoho okouzlujících míst, památek a zajímavostí. Formát mapy je velmi skladný, nabízí spoustu turistických atraktivit. Myslím, že těch 160 kilometrů, které jsou obsaženy v trasách cyklomapy, je ideální příležitostí zejména pro rodiny s dětmi. Rád bych popřál návštěvníkům naší oblasti, aby jim tato mapa dobře sloužila a aby po cestách na našich cyklostezkách nevypustili duši.“ uvedl na křtu cyklomapy předseda rady spolku a náměstek primátora Pardubic Jakub Rychtecký.

Cyklomapa vhodně doplňuje již existující řadu turistických materiálů Pardubicka. Je jednoduchým prostředkem k zorientování se v cyklotrasách pardubického regionu a nabídne výletníkům nevšední zážitky na jednotlivých zastaveních, kterých je vyznačeno celkem 51. Obsahuje celkem čtyři předem definované trasy menší a střední náročnosti v délce od 30 do 55 kilometrů.

Účast na veletrhu Go Regiontour 2019 spojená s první prezentací nové cyklomapy je pro nás skvělou příležitostí, jak dát o tomto materiálu vědět odborné veřejnosti i běžným návštěvníkům veletrhu, kteří přijeli do Brna čerpat inspiraci pro své letošní cestování. Z cyklomapy máme obrovskou radost a věříme, že všem cyklistům dobře poslouží a nikde díky ní nezabloudí.“ sdělila ředitelka spolku Markéta Krátká.

Cyklomapy budou nyní distribuovány do všech turistických informačních center na Pardubicku a k členům a partnerům spolku Pardubicko – Perníkové srdce Čech.

Cyklomapa