Pardubicko se ve dvou dnech představilo účastníkům konference TBEX

Ve čtvrtek 26. července 2018 byla v ostravských Dolních Vítkovicích zahájena mezinárodní konference TBEX EUROPE 2018 (The Travel Blog Exchange).
Česká republika se tak vůbec poprvé stala cílem největšího shromáždění zahraničních blogerů, vlogerů, tvůrců obsahu o cestování a profesionálů z oblasti cestovního ruchu, kteří jsou aktivní na sociálních sítích.

Tato konference každoročně přitáhne více než 600 cestovatelských influencerů z celého světa a s dosahem 300 miliónů čtenářů představuje potenciál rozšířit povědomí o České republice.
Účastníci konference však netrávili svůj čas pouze v Ostravě. Mnozí z nich si svůj pobyt prodloužili s cílem poznat i jiná místa České republiky.

Ostatní regiony republiky se této příležitosti chopily všemi deseti a ve spolupráci s aktéry cestovního ruchu se snažily připravit co nejatraktivnější nabídku služeb.
Ne jinak tomu bylo i v případě východních Čech, pro jejichž návštěvu se rozhodlo celkem 6 účastnic ze Spojených států amerických, Velké Británie a Ukrajiny. Prezentaci východních čech koordinovala ve spolupráci s turistickými oblastmi také Destinační společnost Východní Čechy.

Pětidenní putování regionem východních Čech odstartovala návštěva turistické oblasti Pardubicko, kde účastnice strávily celkem dva dny a dále pokračovaly směr Chrudimsko-Hlinecko a Českomoravské Pomezí.
Pardubicko bylo prezentováno jako místo s jedinečnou historií a tradicí, jako místo, kde se pobavíte, něco nového ochutnáte, a navíc si báječně zarelaxujete!

Prohlídka Pardubicka začala tradičně prohlídkou města Pardubice a pardubického zámku. Dále si účastnice užily jedinečnou atmosféru saunového centra Cedrus Spa i zapadajícího slunce na vyhlídce hradu Kunětická hora, což vzhledem k příznivému počasí byl pro všechny z nich nezapomenutelný zážitek.

Chybět nemohl ani ranní odpal na mistrovském golfovém hřišti Kunětická Hora, který odstartoval druhý den prohlídky Pardubicka.
Pardubicko bylo představeno také jako oblast koní. Krásnou podívanou nabídl nejen Národní hřebčín Kladruby nad Labem se stájemi starokladrubských běloušů, ale i přilehlé louky s mladými hříbaty, která po právu strhla veškerou pozornost.
Skvělým osvěžením v horkém letním počasí byla návštěva Pardubického pivovaru, kde na účastnice čekala ochutnávka piv i nahlédnutí do tajů vaření piva. Pardubické pivo zabodovalo na plné čáře, a proto dárek na rozloučenou v podobě pivního setu všechny velice potěšil.
Na Dostihovém závodišti v Pardubicích si v kočáře taženém koňmi účastnice projeli trať Velké pardubické, dle očekávání sklidil největší obdiv legendární Taxisův příkop i socha Josefa Váni v životní velikosti.

"Věříme, že si účastnice konference TBEX prezentaci Pardubicka užily a že o oblasti, i navštívených atraktivitách, budou hojně a s nadšením vyprávět. Prezentace oblasti Pardubicko travel influencerům představovala jedinečnou příležitost a jsme moc rádi, že jsme měli možnost této příležitosti využít. Velké poděkování patří členům a partnerům spolku Pardubicko - Perníkové srdce Čech, kteří se aktivně spolupodíleli na organizaci a zajištění služeb pro účastnice konference TBEX. Jejich vstřícného postoje a ochoty si velmi vážíme!“, dodává ředitelka spolku Petra Pacholíková.

Kuňka.jpg