TISKOVÁ ZPRÁVA

ZAHRANIČNÍ NOVINÁŘI SI OBLÍBILI PARDUBICKO

Spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech letos ve spolupráci s Destinační společností Východní Čechy hostil celkem šest zahraničních press tripů. Novináři z nejrůznějších koutů světa mají dlouhodobě zájem hlouběji poznávat Českou republiku, především regiony mimo Prahu.

Úspěšný rok v tomto směru odstartoval Jeremy Pound z magazínu BBC Music, jehož cílem byl festival vážné hudby Smetanova Litomyšl, při této příležitosti ale procestoval téměř celé východní Čechy. V červnu na Pardubicko zavítala nejprve skupina španělských novinářů – jednalo se o přispěvatele z největších španělských mediálních skupin zahrnujících deníky, magazíny a časopisy jako EPI press, Grupo Zeta, Viajar, Cinco Días či Elle decor. Následovala německá cyklistická skupina, která Pardubice a okolí navštívila v rámci press tripu Labskou vlakem!. Cílem skupiny bylo projet co největší úsek Labské cyklostezky, proto se po Pardubicku pohybovala výhradně na kolech, a navštívila i hrad Kunětická hora.

V září turistická oblast přivítala pět japonských influencerů, kteří v rámci putování po celé České republice navštívili památku UNESCO Národní hřebčín Kladruby nad Labem a město Pardubice. Na počátku října Pardubice zaujaly japonskou umělkyni a tvůrkyni manga seriálů Sakuyu Amano, která na počest Pardubic vytvořila sadu ručně vyráběných razítek.

Velká pardubická je každoročně žádanou událostí, tedy i letos o ní byl ze strany zahraničních médií zájem. Návštěvou nás poctila paní Hilary Bradt, zkušená cestovatelka a zakladatelka největšího britského nakladatelství průvodců Bradt a David Blake Knox scénárista a novinář listu Irish Independent, což je největší irské médium.

„Máme vždy velkou radost, když můžeme naši turistickou oblast ukázat novinářům z rozličných zemí světa. Setkáváme se s nadšenými ohlasy, například pro Japonce je ráz českých měst i krajiny naprosto unikátní. Díky jejich práci se také dostaneme do povědomí zahraničních turistů, protože ve většině případů se jedná o novináře z významných mediálních skupin. Tato spolupráce na podobných projektech s Destinační společností Východní Čechy a agenturou CzechTourism bude pokračovat i nadále, například už teď víme, že příští rok nás navštíví rekordní počet novinářských skupin, “ uvedla ředitelka spolku Pardubicko – Perníkové srdce Čech Markéta Krátká.

Chci si stáhnout celou zprávu

Kontakty:
Markéta Krátká, ředitelka – kratka@topardubicko.cz, +420 734 791 759.
Vladimíra Benešová, manažerka – benesova@topardubicko.cz, +420 730 589 397.