Dávat koním křídla - beseda s autory knihy

  • Zámek Pardubice
Popis akce:

Beseda s Václavem Chaloupkou a Petrem Feldsteinem spojená s prodejem a autogramiádou se koná v rytířských sálech Zámku Pardubice. Vstup zdarma.

Termín konání:
14.11.2018 (St), 17:00
Typ akce:
  • Nenechte si ujít
  • Kultura
Místo konání:
Východočeské muzeum - Zámek Pardubice
Zámek 2, 530 02 Pardubice
Web:
www.facebook.com/events/734710266890240/
Popis akce:

Beseda s Václavem Chaloupkou a Petrem Feldsteinem spojená s prodejem a autogramiádou se koná v rytířských sálech Zámku Pardubice. Vstup zdarma.

Poprvé pohlédli jeden druhému do očí na počátku roku 1964. Je dnes možné považovat setkání tehdy dvouletého koníka Koroka a patnáctiletého kluka Václava Chaloupky z jihomoravských Těšan za náhodu? Za štěstí, které předurčilo jejich pozdější slávu? Za dar z nebes, bez něhož by úžasný potenciál, který v sobě oba měli, vyšel nazmar? Nebo byla jejich společná, nesnadná, ale tak úspěšná cesta od samého počátku předurčena? Řízená, nebo alespoň inspirovaná moudrým, prozíravým osudem?

Václav Chaloupka žil hlubokým vztahem ke koním mnohem víc než touhou po vlastním úspěchu. I ona však vyplynula z respektu, úcty a lásky k těm krásným, ušlechtilým a vlastně zázračným tvorům a přinesla své plody – Václav Chaloupka jako první v historii zvítězil čtyřikrát v našem nejslavnějším dostihu Velké pardubické steeplechase.

Beseda s Václavem Chaloupkou a Petrem Feldsteinem spojená s prodejem a autogramiádou se koná v rytířských sálech Zámku Pardubice.
Vstup zdarma.

Detailní informace:
  • akce přístupná bezplatně
Organizátor:
Východočeské muzeum v Pardubicích

Nenechte si ujít

Kouzelnické představení pro děti - duo Standa a Zděňka 24.8.2019

Kouzelnické představení pro děti - duo Standa a Zděňka

Na fotografii usilovně pracujeme 24.8.2019 + 1

Koně v akci 2019 - Ve jménu krále

Na fotografii usilovně pracujeme 25.8.2019

Tajný kryt