Evropský den jazyků 2018

Popis akce:

Dne 26. 9. 2018 se v Evropském spolkovém domě v Pardubicích uskuteční oblíbený Evropský den jazyků. Motto dne jazyků zní: „S jazyky toho dokážeš víc!“. Dopolední program se tímto připojuje k oslavě jazykové rozmanitosti v Evropě - k Evropskému dni jazyků 2018.

Termín konání:
26.9.2018 (St)
Typ akce:
  • Nenechte si ujít
  • Kultura
Místo konání:
Evropský spolkový dům Pardubice
Pernštýnské náměstí Pardubice
Web:
http://www.europedirect.cz/aktuality/detail/8374?utm_source=emailkampane.cz&utm_medium=email&utm_campaign=evropsky-zpravodaj-
Popis akce:

Dne 26. 9. 2018 se v Evropském spolkovém domě v Pardubicích uskuteční oblíbený Evropský den jazyků. Motto dne jazyků zní: „S jazyky toho dokážeš víc!“. Dopolední program se tímto připojuje k oslavě jazykové rozmanitosti v Evropě - k Evropskému dni jazyků 2018.

Program je určený žákům druhého stupně základních škol a žákům středních škol. Jazyková centra sídlící v Evropském spolkovém domě – Britské centrum Pardubice, Goethe-Zentrum Pardubice a Francouzská aliance Pardubice – mají pro žáky připraven program v odpovídajícím jazyce. Žáci hrají jazykové hry, pracují se slovní zásobou, využívají moderní technologie apod. Program probíhá přímo v prostorách Evropského spolkového domu, a tak mají nejen žáci, ale i učitelé možnost seznámit se s nabízenými službami jednotlivých center (knihovna, jazykové zkoušky a certifikáty, nabídka kurzů apod.).

Celková délka programu je 120 minut. Žáci navštíví celkem 4 stanoviště: Britské centrum, Goethe-Zentrum, Francouzskou alianci a stanoviště v historickém sále, kde bude připraven doprovodný program spočívající v konverzaci s rodilými mluvčími španělštiny a dalších cizích jazyků. V podobě jazykových skládaček, rébusů a vědomostních kvízů se také žáci seznámí s jazykovou rozmanitostí v Evropě.

Žáci stráví na každém stanovišti přibližně 30 minut.

Pokud se žáci některému z výše uvedených jazyků neučí, mají tak skvělou příležitost s jazykem se seznámit a naučit se v něm první slova, fráze a věty. Jednotlivé programy jsou navíc šité na míru přihlášené třídě. Vyučující po přihlášení třídy vyplňují registrační formulář, v němž uvádějí, kterým jazykům se přihlášená skupina učí a na jaké jsou žáci úrovni. Maximální počet žáků v jedné skupině je 25. Údaje se následně předávají do jazykových center, která dle potřeby vypracují konkrétní program. Časový harmonogram je konzultován s jednotlivými školami až po jejich přihlášení.

Akce je bezplatná. Z jedné školy se může účastnit pouze jedna přihlášená třída. Níže naleznete další podrobnější informace o jazykových centrech, včetně nabídky služeb.

V případě předběžného zájmu zúčastnit se Evropského dne jazyků 2018, prosím, pište na e-mail: eu@ticpardubice.cz.

Rádi Vám zodpovíme jakýkoliv dotaz. Těšíme se na spolupráci s Vámi a Vašimi žáky!

Detailní informace:
  • akce vhodná pro děti
Organizátor:
Europe Direct Pardubice

Nenechte si ujít

Czech Open 2019 do 28.7.2019

Czech Open 2019

Na fotografii usilovně pracujeme 26.7.2019 + 1

Pardubické Ovínění 2019

Na fotografii usilovně pracujeme 30.7.2019

Pernštejn(l)ove

Na fotografii usilovně pracujeme 10.8.2019

III. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase

Na fotografii usilovně pracujeme 11.8.2019

Moderní architektura v Pardubicích v první polovině 20. století

Na fotografii usilovně pracujeme 17.8.2019

Barvám Neutečeš - Pardubice 2019

Na fotografii usilovně pracujeme 24.8.2019 + 1

Koně v akci 2019 - Ve jménu krále

Na fotografii usilovně pracujeme 25.8.2019

Tajný kryt