Služby členů spolku - aby byl váš zážitek stoprocentní

Aby byl čas, který u nás strávíte, co nejpohodovější, přinášíme vám i přehled doporučených služeb – tipů na ubytování a také tipů, jak si zpestřit volné chvíle.

Doufáme, že si čas strávený u nás užijete a budete se na Pardubicko rádi a opakovaně vracet. Protože poznat Pardubicko znamená Pardubicko zažít!

Ubytování

Hotel TRIM

Hotel TRIM se nachází v klidné čtvrti města Pardubice, v městské části Ohrazenice. Spolehlivé dopravní spojení do centra zajišťují linky MHD, jejichž zastávky se nacházejí v těsné blízkosti hotelu.

Parkování aut je zajištěno na vlastním bezplatném kamerovým systémem hlídaném parkovišti. Vedle příjemného ubytování se tu i pobavíte a rozptýlíte. Užijte si příjemné chvíle v klimatizované restauraci a bowling baru. Pokud patříte mezi aktivní turisty, jistě oceníte, že Hotel Trim vlastní certifikát Cyklisté vítáni a v rámci svých služeb nabízí například úschovnu vašich kol.

Více informací na webu hotelu.

Pivovary

Pardubický Pivovar

Vaření piva má v Pardubicích staletou tradici a sahá až do počátku 14. století. V roce 1491 zakoupil Pardubice představitel jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších rodů v zemi, působícího na rozsáhlém území od Hané a Moravy až po Prahu, Vilém z Pernštejna a zvolil si je za centrum svého velkého panství. Na počátku 16. století se začal intenzívně zabývat také pivovarnictvím. Dobré jméno rodu je tak navždy zapsáno do historie Pardubic.

Více informací na webu pivovaru.

Volný čas

SUP Pardubice

Paddleboarding je mladá outdoor disciplína a řeka Labe je svým charakterem stvořena pro tuto aktivitu, která je ve světě čím dál populárnější. Kromě prkna a pádla nepotřebujete žádné další vybavení. SUP můžou provozovat začátečníci i pokročilí. Paddleboardy si můžete vypůjčit i na naší základně, která se nachází v Parku Na Špici. Pro rodiny s dětmi je v Parku Na Špici připraven zábavní park na vodní hladině. Zajistíme pro vás kompletní servis včetně dopravy osob a materiálu na místo vyplutí.

Více informací na webu SUP Pardubice.

Pardubický klub kouzel a magie

Vstupte do světa kouzel a magie a setkejte se s průkopníky, řemeslníky a umělci českého kouzelnictví. Zveme vás na prohlídku jedinečného muzea kouzel plného starých kouzelnických exponátů. Pouze u nás je možné nahlédnout do historie kouzelnictví průřezem od roku 1820 až po současnost, a to na ploše přibližně 250 m². Soukromá sbírka kouzelnických rekvizit z celého světa je nejrozsáhlejší v České republice a na evropské úrovni.

Více informací na webu Pardubického klubu kouzel a magie.

RETROMĚSTEČKO... (nejen) ČSLA, setkání HASIČŮ a bezpečnostních složek

Setkání spolků, muzeí a jednotlivců v oboru historické, veteránské, vojenské a branně-bezpečnostní techniky s dynamickými ukázkami. Programová účast IZS státu a sborů dobrovolných hasičů. Projekt vyzdvihuje úspěchy ve výrobních a humanitních oborech, poukazuje na hodnoty tradic a idejí. Kombinuje jednotlivé programové bloky v kontrastu minulost = retro se současností. Posiluje důraz na dětské aktivity, lokální soutěže kombinované s centrální celoplošnou aktivitou.

Více informací na webu RETROMĚSTEČKO..., které se koná vždy v polovině září.

Dostihový spolek, a. s.

Dostihové závodiště je domovem slavné Velké pardubické steeplechase od roku 1874. Již v roce 1874 se na start Velké pardubické postavilo 14 koní, včetně šestiletého hnědáka Fantoma, který se v sedle s žokejem Georgem Sayersem zapsal do historie jako první vítěz tohoto slavného překážkového dostihu.

Pardubické závodiště však nabízí mnohem více, než jen tradiční dostihy - extrémní golf, závody spřežení či gurmánské zážitky. Pardubické závodiště vám nabízí pravidelnou porci společenské zábavy a příjemného trávení času s rodinou či přáteli.

Více informací na webu Dostihového spolku.

Barocco sempre giovane

Barocco sempre giovane je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Soubor má za sebou již stovky významných koncertů, je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly, nahrává a vydává CD a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů.

Mezi nejvýznamnější akce, které Barroco sempre giovane pořádá, patří bezesporu mezinárodní festival Pardubické hudební jaro.

Více informací na webu Barocco sempre giovane.

Zámek Choltice

Zámek Choltice, se nachází na úpatí Železných hor 15 km jihozápadně od Pardubic, mezi městy Přelouč a Heřmanův Městec. Do dnešní doby se dochovala poslední barokní přestavba zámku. Pro návštěvníky jsou tak připraveny 2 prohlídkové okruhy. Prohlídkou prvního okruhu nahlédnete do unikátně zdobené kaple sv. Romedia, navštívíte jednu z nejstarších barokních lékáren na našem území a mnoho dalšího. Druhý okruh muzeum vodníků a černého divadla je věnován hlavně dětem. Na své si v Cholticích přijdou i milovníci přírody, neboť sedmdesáti hektarová zámecká obora s parkem podněcuje k procházkám a dalším i sportovním aktivitám. Tou nejoblíbenější je v Cholticích bezesporu diskgolf. Že jste o něm ještě neslyšeli? Přijeďte do Choltic a vyzkoušejte ho na vlastní kůži.

Více informací na webu zámku.

Golf resort Lázně Bohdaneč

Osmnáctijamkové golfové hřiště leží v těsném sousedství unikátní národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník. Na své si tedy přijdou nejen milovníci golfu, ale i živé přírody. Je možné využít golfový simulátor, jít si zarybařit, zúčastnit se některého z mnohých turnajů či zde uspořádat firemní akci.

Více informací na webu golf resortu.

Království perníku

Bývalý lovčí zámeček pod hradem Kunětická hora aneb Perníková chaloupka je dnes cílem mnohých školních výprav a rodin s dětmi. Nabízí nevšední zážitek spojený s výrobou perníku.

Více informací na webu Království perníku.

Výstava Klukovský sen v obci Rokytno

Několik tisíc vystavených modelů autíček z padesátých až osmdesátých let 20. století je k vidění v Rokytně čp. 146. Autíčka zapůjčil pan Václav Blažek, který je sbírá bezmála čtyřicet let. Ačkoli je tato sbírka největší svého druhu u nás, je tu vystavena jen polovina z celkového počtu modelů, které pan Blažek vlastní.

Více informací o výstavě na webu obce Rokytno.

Relax a lázeňství

Léčebné lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč jsou dlouhá léta vyhledávaným místem k léčbě pohybového ústrojí. Péče je vhodná například pro pacienty s artrózou kloubů a bolestmi zad, dále pro pacienty s revmatoidní arthritidou, osteoporózou, Bechtěrevovou nemocí, kořenovým syndromem nebo pro pacienty po ortopedických operacích, operacích páteře a úrazech pohybového ústrojí.

Léčebné lázně Bohdaneč jsou známy svými přírodními léčivými zdroji - slatinou a přírodní minerální vodou. Přírodní léčivé zdroje jsou spolu se speciálními rehabilitačními postupy cíleny zejména na léčbu pohybového aparátu a nervových onemocnění.

Více informací o lázeňských pobytech a procedurách na webu lázní.