Služby členů Spolku - aby byl váš zážitek stoprocentní

Aby byl čas, který u nás strávíte, co nejpohodovější, přinášíme vám i přehled doporučených služeb – tipů na ubytování a také tipů, jak si zpestřit volné chvíle.

Doufáme, že si čas strávený u nás užijete a budete se na Pardubicko rádi a opakovaně vracet. Protože poznat Pardubicko znamená, Pardubicko zažít!

Ubytování

Hotel Arnošt

Nabízíme Vám ubytování v prostorných pokojích v centru Pardubic. Pokoje jsou jednolůžkové, dvoulůžkové, třílůžkové či čtyřlůžkové a ve všech se nachází koupelna se sprchovým koutem. Ve většině pokojů je vybavená kuchyňská linka. V celém hotelu je WiFi připojení na internet zdarma.

Recepce je pro Vás otevřena 24 hodin denně. Můžete využít možnosti bohaté snídaně nebo parkování na hotelovém parkovišti. Pro firmy nabízíme pronájem salonků s příslušenstvím a občerstvením. 

Více informací na webu hotelu.

Hotel TRIM

Hotel TRIM se nachází v klidné čtvrti města Pardubice, v městské části Ohrazenice. Spolehlivé dopravní spojení do centra zajišťují linky MHD, jejichž zastávky se nacházejí v těsné blízkosti hotelu.

Parkování aut je zajištěno na vlastním bezplatném kamerovým systémem hlídaném parkovišti. Vedle příjemného ubytování se u nás i pobavíte a rozptýlíte. Užijte si příjemné chvíle v klimatizované restauraci a bowling baru v našem hotelu.

Více informací na webu hotelu.

Hotel Kristl

Hledáte kvalitní a levné ubytování v centru Pardubic? Garni Hotel Kristl se nachází na klidném místě a přitom je nedaleko centra. Ceny pokojů začínají již na 540 Kč za noc! K pobytu si můžete přikoupit i snídani za pouhých 70 Kč. Ubytování v Pardubicích může být levné a komfortní. Garni Hotel Kristl je výborná volba, pokud chcete mít svůj klid a zároveň bydlet blízko centra.

Více informací na webu hotelu.

Pivovary

Pardubický Pivovar

Vaření piva má v Pardubicích staletou tradici a sahá až do počátku 14. století. V roce 1491 zakoupil Pardubice představitel jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších rodů v zemi, působícího na rozsáhlém území od Hané a Moravy až po Prahu, Vilém z Pernštejna a zvolil si je za centrum svého velkého panství. Na počátku 16. století se začal intenzívně zabývat také pivovarnictvím. Dobré jméno rodu je tak navždy zapsáno do historie Pardubic.

Více informací na webu pivovaru.

Volný čas

SUP Pardubice

Paddleboarding je mladá outdoor disciplína a řeka Labe je svým charakterem stvořena pro tuto aktivitu, která je ve světě čím dál populárnější. Kromě prkna a pádla nepotřebujete žádné další vybavení. SUP můžou provozovat začátečníci i pokročilí. Paddleboardy si můžete vypůjčit i na naší základně, která se nachází v Parku Na Špici. Pro rodiny s dětmi je v Parku Na Špici připraven zábavní park na vodní hladině. Zajistíme pro vás kompletní servis včetně dopravy osob a materiálu na místo vyplutí.

Více informací na webu SUP Pardubice.

Pardubický klub kouzel a magie

Vstupte do světa kouzel a magie a setkejte se s průkopníky, řemeslníky a umělci českého kouzelnictví. Zveme vás na prohlídku jedinečného muzea kouzel plného starých kouzelnických exponátů. Pouze u nás je možné nahlédnout do historie kouzelnictví průřezem od roku 1820 až po současnost, a to na ploše přibližně 250 m². Soukromá sbírka kouzelnických rekvizit z celého světa je nejrozsáhlejší v České republice a na evropské úrovni.

Více informací na webu Pardubického klubu kouzel a magie

RETROMĚSTEČKO (nejen) ČSLA, setkání HASIČŮ a bezpečnostních složek

Setkání spolků, muzeí a jednotlivců v oboru historické, veteránské, vojenské a branně-bezpečnostní techniky s dynamickými ukázkami. Programová účast IZS státu a sborů dobrovolných hasičů. Projekt vyzdvihuje úspěchy ve výrobních a humanitních oborech, poukazuje na hodnoty tradic a idejí. Kombinuje jednotlivé programové bloky v kontrastu minulost = retro se současností. Posiluje důraz na dětské aktivity, lokální soutěže kombinované s centrální celoplošnou aktivitou.

Více informací na webu Retroměstečka..., které se koná 22. a 23.9.2018

Dostihový spolek, a.s.

Dostihové závodiště je domov slavné Velké pardubické steeplechase od roku 1874. Již v roce 1874 se na start Velké pardubické postavilo 14 koní, včetně šestiletého hnědáka Fantoma, který se v sedle s žokejem Georgem Sayersem zapsal do historie jako první vítěz tohoto slavného dostihu.

Závodiště Pardubice však nabízí mnohem více, než jen tradiční dostihy - extrémní golf, závody spřežení či gurmánské zážitky. Agrofert Park vám nabízí pravidelnou porci společenské zábavy a příjemného trávení času s rodinou či přáteli.

Více informací na webu Dostihového spolku.

Barocco sempre giovane

Barocco sempre giovane je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím.
Soubor má za sebou již stovky významných koncertů, je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly, nahrává a vydává CD a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů.

Mezi nejvýznamnější akce, které Barroco sempre giovane pořádá, patří bezesporu Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro, 40. ročník se koná 4.3. - 6.5.2018

Více informací na webu Barocco sempre giovane.

Zámek Choltice

Zámek Choltice, se nachází na úpatí Železných hor 15 km jihozápadně od Pardubic, mezi městy Přelouč a Heřmanův Městec. Do dnešní doby se dochovala poslední barokní přestavba zámku z peněz významné šlechtické rodiny Thunů. Pro návštěvníky jsou tak připraveny 2 prohlídkové okruhy. Prohlídkou prvního okruhu nahlédnete do unikátně zdobené kaple sv. Romedia, navštívíte jednu z nejstarších barokních lékáren na našem území a mnoho dalšího. Druhý okruh muzeum vodníků a černého divadla je věnován hlavně dětem. Na své si v Cholticích přijdou i milovníci přírody, neboť zámecká 70 hektarová obora s parkem nabízí k zhlédnutí mnoho vzácných dřevin, rybníky a známá filmová místa. Na zámku se celoročně pořádá mnoho kulturních akcí.

Více informací na webu zámku.